Co oznacza zmarszczka pionowa na czole? Zmarszczki na czole znaczenie!

Wszyscy mamy zmarszczki, linie i plamy. Jest to naturalna część życia i musimy niestety pogodzić się z tym. Ale nasze zmarszczki mogą ujawnić więcej niż tylko nasze oznaki starzenia. Podobnie jak kolor oczu może przekazać głębsze znaczenie o twojej osobowości, nasze zmarszczki ujawniają wiele fascynujących informacji o naszym ciele i na temat naszego zdrowia.

Zmarszczki na naszej skórze  mogą wysyłać do nas wiadomości  i znaki ostrzegawcze o naszym zdrowiu. Każda linia zmarszczek na twarzy ma swoje własne znaczenie.

Zmarszczki na czole i ich znaczenie

Jednym z typów zmarszczek są zmarszczki pionowe na czole. Linie, które pojawiają się w sposób naturalny na czole mogą pozostawać trwale oznakowanie w miarę upływu czasu. Są one bardziej powszechne wśród ludzi, którzy martwią się często i mają tendencję, aby wymuszać ten gest. Pewne dowody wskazują również, że nadmierne spożycie tłuszczów i cukrów, które może spowodować te zmarszczki. Ciężkie zmarszczki pionowe powyżej nosa i między oczami mogą wskazywać na problemy z wątrobą. Osoby te powinny uważać na konsumpcję nadmiernego słonego jedzeni i  alkoholu. Takie zmarszczki pojawiają się już po 25 roku życia, czego przyczyną jest niekontrolowane marszczenie brwi, szczególnie podczas przebywania na słońcu, a także naturalny proces starzenia się skóry i utraty tkanki podskórnej.

Zobacz również, jakie oleje na zmarszczki warto stosować – pisze suzylife.pl

Zmarszczka pionowa na czole zwana inaczej „lwią zmarszczką” jest to pojedyncza zmarszczka lub kilka równoległych zmarszczek, które znajdują się na czole między brwiami. Za pojawienie się lwiej zmarszczki odpowiedzialne są przede wszystkim geny, a konkretnie zapisana w nich informacja, jaki mamy mieć układ twarzy. Może pojawić się w młodym wieku i jest spowodowana intensywną mimiką twarzy, podczas czytania lub po prostu gdy ktoś stara się skoncentrować, stres również wpływa na zmarszczkę pionową Za każdym razem, gdy marszczysz brwi, mięśnie ciągną skórę między brwi, co powoduje równoległe zmarszczki pionowe między nimi. Zmarszczki nie są zwykle widoczne w młodym wieku, gdyż skóra jest jeszcze gładka. Jednakże, gdy staje się starsza i wszystkie procesy starzenia się rozpoczęły to marszczenie staje się głębsze i przez to bardziej widoczne. Z czasem stają się one trwałe, nawet kiedy mięśnie na czole są rozluźnione. To może być zbyt wcześnie na twarzach ludzi, którzy często maja tendencje do krzywienia się. Lwia zmarszczka czasem zaczyna pojawiać się między 20 a 30 rokiem życia.

Zmarszczki dotyczą zarówno kobiet jak i mężczyzn. Istnieje wiele metod leczenia zmarszczek, takich jak chirurgia plastyczna, wypełnianie kwasem hialuronowym, botox, stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego np. Richevon, peeling chemiczny czy inne leki. Jednak metody te mogą być kosztowne i mogą podrażnić skórę., choć dają najbardziej pożądane efekt. Na szczęście istnieją naturalne metody usuwania zmarszczek. Można zapobiec mniej inwazyjnym metodą przedwczesnemu marszczenie się skóry, poprzez unikanie słońca, przy właściwej pielęgnacji skóry, masażami oraz ćwiczeniami, niestety zmarszczki spowodowane starzeniem się genetycznie nie można uniknąć.

Bibliografia

1. Fraser E., Ucieczka od zmarszczek, 2006
2. Sadick N.S., Trelles M.A., Nonablative winkle treatment of the face and neck using a combined diode laser and radiofrequency technology, 2005
3. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005

3.7 (73.33%) 6 głosów

6 komentarzy

 1. zmarszczki nie znają wieku
  ja mam 25 lat i z pewnoscia wygladam starzej od mojej matki
  no coz geny odziedziczylam wyraznie po ojcu

 2. Musialam isc na zabieg bo pani kosmetolog powiedziala ze jednak zaden krem ani laser sobie z tym nie poradzi..
  No i niemale pieniadze poszly ale czego sie nie robi zeby wygladac pieknie ! !

  1. A jaki to był zabieg? Bo wiem ze teraz tyle tego jest że nie łatwo jest wybrac..

 3. Dla mnie richevon ma dobre działanie na napinanie skóry ale jak ktoś ma głebokie zmarszczki ktorymi nic nie robil przez lata to musialby sobie uswiadomic ze efekt bedzie owszem ale nic nie bedzie w stanie mu wygladzic zmarszczek na 100%

 4. Zmarszczka pionowa na czole wywołuje marszczenie czoła w złości? Wystarczy się mniej złościć więc 😀 Żartuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *